Są dwa rodzaje jedwabiu. Jeden powstaje z kokonu jedwabnika morwowego, drugi z kokonu jedwabnika dębowego (jedwab Tussah). Jedwabniki morwowe są hodowane w specjalnych warunkach, a jedwabniki dębowe żyją dziko. Dziki jedwab Tussah ma ciemniejszą barwę – szarą lub czarną. W procesie produkcji, dla jego wybielenia, stosuje się odczynniki chemiczne, a te niestety mogą być szkodliwe dla człowieka.Ponad to jedwab dziki jest bardziej szorstki, bardziej sztywny i przez to mniej przyjemny dla skóry.

Natomiast włókno z kokonu jedwabnika morwowego przewyższa pod wieloma względami włókno dzikiego jedwabiu: jest dłuższe, bardziej elastyczne, lepiej wchłania wilgoć, jest bardziej rozciągliwe i bardziej odporne na działanie promieniowania UV. Jedwab morwowy ma kolor nefrytu, jest jedwabiście gładki i delikatny w dotyku.

Chińczycy kiedy porównują jedwab morwowy z dębowym mówią, że jedwabnik morwowy żyje jak cieplarniany kwiat i tworzy nić jedwabistą w dotyku, jak skóra dziecka, a jedwabnik Tussah wystawiony na działanie wiatru, deszczu i słońca, tworzy jedwab szorstki w dotyku niczym skóra staruszki. 

Wszystkie produkty marki Gu Silk są wykonane z jedwabiu morwowego.
[profiler]
Memory usage: real: 13631488, emalloc: 13190056
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem