Zalety produktów z jedwabiu

Otrzymywanie jedwabiu nie jest łatwe, zatem jest to produkt bardzo rzadki i drogi. Jedwab stanowi esencję czegoś najlepszego, czym Natura obdarowała człowieka. Od tysiącleci powszechnie uchodzi za najlepsze i najbardziej luksusowe z włókien świata, ciesząc się zaszczytnym przydomkiem „Królowej Włókien".

Dobroczynne działanie jedwabiu zostało dokładnie przebadane i potwierdzone przez naukowców. Jedwab to nić białkowa, powstała z kombinacji osiemnastu aminokwasów. Długotrwały kontakt z jedwabiem może ochronić ludzkie ciało przed twardnieniem ścian naczyń krwionośnych i zapobiega starzeniu, zwiększając witalność komórek skóry. Jak dowodzą japońscy lekarze, długotrwałe użytkowanie kołder wykonanych z naturalnego jedwabiu ma korzystny wpływ na ludzkie zdrowie i może przyczynić się do długowieczności.

Dobroczynne właściwości jedwabiu wykorzystuje się w wielu dziedzinach. W kosmetyce jedwab robił furorę w Chinach już za panowania dynastii Ming. W codziennej pielęgnacji urody z jedwabiu korzystały cesarskie konkubiny i damy dworu. Naturalna struktura jedwabiu jest bardzo zbliżona do struktury ludzkiej skóry, stąd jest nazywana często „drugą skórą”.

Z udowodninonych właściwości jedwabiu warto wymienić:

działanie nawilżające:
Białko jedwabiu może wchłonąć i trwale zatrzymać ilość wody równą pięćdziesięciokrotności swojej masy.
 

działanie przeciwzmarszczkowe:
Białko jedwabiu jest białkiem włóknistym, którego struktura cząstkowa jest podobna do włókien kolagenowych, tworzących skórę. Tak więc jedwab może poprawiać elastyczność skóry, tak jak kolagen.
 

działanie rozjaśniające skórę:
Fibroiny jedwabiu mogą zahamować procesy powstawania melaniny (grupy pigmentów) w skórze, dzięki czemu skóra zachowuje delikatność i biel.
 

działanie ochronne przed promieniowaniem UV:
Białko jedwabiu posiada zdolność pochłaniania promieni UV (współczynnik ochrony przed UVB wynosi 90%, a przed UVA ponad 50%).
 

działanie przeciwzapalne:
Z testów klinicznych wynika, że czterotygodniowa kuracja białkiem jedwabiu może w znacznym stopniu (47% badanych osób) poprawić skórę dotkniętą stanem zapalnym.
 

działanie ochronne dla skóry i ułatwianie zasypiania:
Wśród aminokwasów występujących w włóknach jedwabiu występuje serycyna, która odżywia skórę, zwiększa żywotność komórek i zapobiega jej starzeniu się. Aminokwasy zawarte w jedwabiu wydzielają molekuły nazywane „czynnikami snu”, które koją system nerwowy człowieka.
 
 
działanie antybakteryjne, antyroztoczowe i antyalergiczne:
Zawarte w jedwabiu składniki serycynowe nie tylko sprawiają, że skóra staje się gładka i delikatna, ale zapobiegają także rozwojowi pleśni i roztoczy.
[profiler]
Memory usage: real: 13631488, emalloc: 13215192
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem